Mikrodermabrazja diamentowa

Ta metoda jest w szczególności polecana osobom o delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii skóry, gdyż nie powoduje żadnych podrażnień. Zabieg opiera się na usuwaniu wierzchnich warstw naskórka wykorzystując do tego celu diamentowe głowice. W praktyce wygląda to tak, że kosmetyczka przesuwa po skórze metalową końcówką urządzenia do wykonywania zabiegu. Końcówka ta zasysa zrogowacony naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, trwa około godzinę. Po jego wykonaniu skóra jest idealnie gładka i bez śladów podrażnień. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową – nie niesie więc za sobą ryzyka pozostawienia na skórze twarzy resztek proszku. Wybierając ten rodzaj mikrodermabrazji, warto zapytać o środek wykorzystywany do ścierania naskórka. Najlepiej, jeśli będzie to diament naturalny a nie syntetyczny lub kryształki innego pochodzenia.

Mikrodermabrazja korundowa (proszkowa)

Ten rodzaj zabiegu działa podobnie do mikrodermabrazji diamentowej, z tym że do złuszczania naskórka wykorzystuje mikronizowane kryształki glinu. Organiczny proszek jest wypychany pod ciśnieniem, aby zetrzeć obumarły naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Urządzenie do wykonywania zabiegu ma dwie końcówki – z jednej wypychana jest wiązka korundu, do drugiej zaś zasysany jest martwy naskórek. Po trwającej około godziny sesji u kosmetyczki, skóra może być zaczerwieniona jeszcze przez kilka godzin. Mikrodermabrazja korundowa charakteryzuje się naprawdę silnym efektem złuszczania. Jest w szczególności polecana osobom, które mają rozszerzone pory i przebarwienia na skórze. Ponieważ jest silniejsza od techniki diamentowej, daje też szybsze efekty w krótszym czasie.

Mikrodermabrazja tlenowa

Zabieg mikrodermabrazji tlenowej jest wykonywany przy użyciu urządzenia emitującego strumień tlenu, który wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo, tlen jest zmieszany z płynem fizjologicznym, służącym do infuzji. Mikrodermabrazja tlenowa przynosi skórze takie same korzyści jak zwyczajna mikrodermabrazja, ale ma ona dodatkową zaletę. Otóż, efekt dermabrazji naskórka uzyskany w ten sposób jest uzupełniony idealnym dotlenieniem skóry właściwej. Poprzez zabieg ten skóra jest lepiej odżywiona, dzięki dostarczeniu jej tlenu i płynu fizjologicznego.

Korzyści mikrodermabrazji tlenowej

Mikrodermabrazja tlenowa jest traktowana jako zabieg doskonałej odnowy biologicznej dla skóry. Najczęściej wykonywany jest on wiosną i latem. Przynosi on takie korzyści jak:



Mikrodermabrazja tlenowa wykonywana jest w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Jest zabiegiem skutecznym i przyjemnym dla samego klienta. Mikrodermabrazję tlenową zaleca się wykonywać w odstępach kwartalnych, przy czym zrealizowany powinien być 1 lub 2 zabiegi w ciągu tygodniowej kuracji.