Zalety mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest niezwykle popularnym zabiegiem – oczywiście nie bez przyczyny. Najważniejszą jej zaletą jest wysoka skuteczność. Kontrolowany peeling pomaga uporać się z wieloma problemami skórnymi, spośród których najważniejsze to trądzik, zaskórniki, przebarwienia, skazy, niedobór kolagenu czy drobne zmarszczki. Zabieg działa także korzystnie na ciało – jest wiec z powodzeniem stosowany do walki z rozstępami i cellulitem.


Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z oferty zabiegu mikrodermabrazji powinny wiedzieć, że jest ona całkowicie bezbolesna i dosyć prosta. Trwa stosunkowo krótko (w zależności od rodzaju skóry i zalecanej głębokości złuszczania - do godziny czasu), a po jego wykonaniu skóra może być co najwyżej lekko zaczerwieniona, co powinno ustąpić po kilku godzinach. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest też fakt, że może on zostać wykonany nawet na wrażliwej skórze. Mikrodermabrazja,w przeciwieństwie do peelingów chemicznych, jest w pełni bezpieczna i umożliwia kontrolę głębokości i intensywności złuszczenia naskórka. Dzięki temu praktycznie nie istnieje ryzyko, że zabieg zakończy się nieprzyjemnym podrażnieniem czy uczuleniem skóry.


Wady mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja nie jest oczywiście pozbawiona wad. Największa z nich dotyczy kwestii finansowych – chociaż zabieg staje się coraz bardziej popularny, a ceny poszczególnych salonów konkurencyjne, wciąż nie można zaliczyć go do tanich. Niestety, nie każdego będzie stać na kilka sesji w gabinecie kosmetycznym. Czasem, w szczególności w przypadku poważnych problemów ze skórą, może okazać się, że jeden zabieg będzie niewystarczający i nie przyniesie pożądanych efektów. Kontrolowany peeling zaleca się wykonywać sześć do dziesięciu razy w odstępie kilku tygodni.


Chociaż mikrodermabrazja właściwie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, po jej wykonaniu można odczuć mrowienie i pieczenie skóry, co jednak powinno ustąpić po kilku godzinach. U osób stosujących aspirynę i niesteroidowe leki zapalne istnieje ryzyko wystąpienia wybroczyn, które utrzymują się do trzech dni. Należy też pamiętać, aby po przejściu zabiegu mikrodermabrazji unikać opalania przez okres co najmniej dwóch dni.

W ramach podsumowania można powiedzieć, że opisywany tutaj zabieg jest z pewnością metodą skuteczną i bezpieczną, lecz tylko w przypadku, gdy zostanie wykonany przez wyszkolonego profesjonalistę. Dlatego też, wiąże się on z koniecznością poniesienia stosunkowo dużych kosztów, jednak mając na uwadze zalety mikrodermabrazji, z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.